Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

KONTAKT Z NAMI:

WYŚLIJ E-MAIL

INFOLINIA:

+48 509 777 999

Blog

Jak działa wentylacja w różnych rodzajach materaców?

materace termoplastyczne sovea, materac z pianki termoplastycznej
Wentylacja to ważny parametr każdego materaca, który jest rzadko brany jest pod uwagę przez kupujących. W jaki sposób działa wentylacja w różnego rodzaju materacach? Który materac warto wybrać pod tym kątem? Stopień wentylacji materaca odpowiada stopniowi przepływu powietrza przez materiał – zarówno osłonę wewnętrzną, jak i poszczególne części wewnętrzne. Główną zaletą materaca o odpowiednich parametrach wentylacyjnych jest brak podwyższania temperatury ciała przez zmagazynowane ciepło w wypełnieniu. Materace bez wentylacji uniemożliwiają rozchodzenie się nadmiaru ciepła, co przekłada się na problemy ze snem. Jeżeli budzimy się w nocy z przegrzania w sytuacji, gdy nie ma upalnego lata a kurek kaloryfera nie jest odkręcony na maksimum to znak, że  warto zastanowić się nad zakupem nowego materaca.  

Powłoka do materaca i jego wentylacja – z jakiego materiału powinna być wykonana?

  Popularne materace lateksowe i produkty z wypełnieniem z pianki poliuretanowej mają najgorsze właściwości wentylacyjne. Wynika to z faktu, że zbita pianka, zwykle o bardzo dużym stopniu gęstości, skutecznie uniemożliwia przepływ powietrza. Co gorsza, czasem producenci takich materacy wyposażają swoje produkty z powłoki z włókna sztucznego, mieszanego lub oferują materace bez powłoki. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór materaca, którego powłoka jest wykonana z bawełny – naturalnego materiału w świetnym stopniu oddającym zakumulowane wewnątrz ciepło. Jedyną inną alternatywą jest zakup materaca z unikalną powłoką z włókna TENCEL (np. ThermalControl), będącego swoistym połączeniem bawełny i wiskozy. Dzięki temu gwarantuje ona świetne możliwości wentylacyjne.  

Rodzaj materaca a stopień wentylacji – który materac wybrać?

  Ze zbioru materacy z pianek lateksowych, poliuretanowych a nawet materacy wysokelastycznych najlepiej wypadają produkty wykonane z pianki termoelastycznej. Powód jest stosunkowo prosty – stworzona z wielu warstw konstrukcja materaca termoelastycznego umożliwia rozchodzenie się nadmiaru ciepła. Efekt ten osiągany jest m.in. przez jedną ze stref bliższych zewnętrznej stronie materaca – strefę termiczną, która odpowiada także za wchłanianie nadmiaru wilgoci. To nowoczesne rozwiązanie wraz z powierzchniową tkaniną typu ThermalControl z innowacyjnych włókien TENCEL sprawiają, że materace te zawsze umożliwiają wypoczynek w cieple, ale nigdy w jego nadmiarze. Stopień wentylacji materacy jest bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze, ale nie jedynym. Pod uwagę należy wziąć także możliwość zapewnienia równomiernego rozłożenia ciężaru każdej części ciała, którą gwarantują materace z pianki termoelastycznej. Ważna jest także całkowita odporność na roztocza, pleśnie i grzyby, co sprawia, że są to idealne materace dla alergików. Pierwszy zakup materaca i wybór jego rodzaju to zadanie trudniejsze niż może się wydawać. Trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników, wpływających później na stopień komfortu snu, a nawet zdrowie – brak regeneracyjnego wypoczynku może doprowadzić nawet do regularnych migren. Kierując się jednak powyższymi instrukcjami, wybór najlepszego materaca staje się znacznie łatwiejszy!
materace termoplastyczne sovea, materac z pianki termoplastycznej
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Wybierz swoją promocję!

Wybierz swoją promocje!

W koszyku użyj odpowiedniego kodu i zdecyduj którą promocję wybierasz:

Wariant nr. 1
Kupon: PST14
Uprawnia do 14% rabatu na cały asortyment

Wariant nr. 2
Kupon: NGA1000
Uprawnia do zniżki w wysokości 1000 zł na zakupy powyżej 5000 zł